Google ve Ben

Uzun yıllar bir insanın internet hayatı olunca kendi kendine şöyle bir arkasına bakıyor. Hayat bazen film şeridi gibi insanın gözünün önünden geçer. Google ile ben 2000 yılında tanıştım. Ondan önce herkes gibi yahoo kullanıyordum. Tabi bununla beraber o tarihte herkesin kullandığı mynet sitesinin de vazgeçilmez üyesiydim. Google ile tanışmamdan bu yane o çok yol aldı. Tabi bizde yaya kalmadık ama Google kadar hızlı olamadık. Türkiye deki en mükemmel birkaç domainin ilk sahibi benimdir. İş güç vs o zamanlar yatırım ve bilgi eksikliği yüzünden bir cacık yapamadım. Ama her zaman sıkı bir Google takipçisiydim. Hatta abartısız Larry Page ve Sergey Brin’in kırk yıllık arkadaşı gibiyimdir. Aşağıdaki resimde onların ve Dr. Eric Schmidt ilk kendi kendine giden arabayı hayata geçirdiklerinde onlardan fazla sevinmiştim.

Bu konuda şu adreste bir makale yayınlamıştım. Google Otomatik araba yapıyor konyateam.com en eski sitelerimden biridir. Hiç bir zaman bakamadığım sitelerden oda. 🙂

Konumuza döneyim. Google her atılımda, her güncellemede takip ettiğim bir bilişim şirketi olmuştur. Geleceği çok parlak olan ve buraya gelmek için sürekli çalışan bir şirket. Bilişim dünyasının devi. Birçok insana para kazandıran ve birçok insanı zengin eden. 🙂 Google artık yeni dünyada daha iyi projelere gidiyor ve biz hala takipteyiz. İyi varsın Google diyorum.

Bir cevap yazın